Криптовалютні Біржі та їх види

Для початку роботи з цифровими активами вам потрібно зареєструватися на одній з бірж. Наразі існує велика кількість платформ для проведення транзакцій з криптовалютами, де кожний може створити акаунт та почати трейдингову діяльність.

Обираючи криптовалютну біржу, потрібно звертати увагу на декілька факторів, які надалі будуть впливати на вашу роботу на платформі та на ваш дохід. Зазвичай аналізують чотири основні критерії:

  • безпека біржі

  • якість торгівлі та функціональність обміну

  • кількість монет та можливість торгівлі з кредитним плечем

  • комісії

Кожен користувач оцінює надані параметри, залежно від цілей, потрібних конкретних криптовалют та обсягу коштів, який він готовий витрачати на трейдинг. Загалом біржі криптовалюти поділяються на централізовані та децентралізовані.

Централізовані

Якщо ваша мета — знайти гідну платформу, де ви б почувалися спокійно, працюючи зі своїми крипто активами, то найкращий варіант — це обрати одну з відомих централізованих бірж. Це або Binance, WhiteBIT, Huobi, KuCoin та багато інших. Усі вони мають високий рейтинг довіри серед користувачів.

Такі платформи забезпечують високий рівень надійності та безпеки користувачів та їх коштів. Наприклад, криптобіржа WhiteBIT тримає 96% активів користувачів на холодних гаманцях, що надає надійний захист від шахраїв.

Клієнти сплачують комісію за проведення операцій з валютами, розмір їх кожна біржа встановлює самостійно.

Частіше всього централізовані біржі відкривають доступ до повноцінного функціоналу лише після верифікації користувача. Процедура KYC може тривати кілька днів, але частіше всього це відбувається на протязі доби. Очікування варте того, адже, крім високого рівня надійності, такі біржі пропонують широкий функціонал та інструменти для отримання прибутку, такі як стейкінг монет, фармінг та т.і. Хоча також пропонується ряд функцій, доступних без верифікації.

Децентралізовані

Криптобіржі PancakeSwap, SushiSwap, WhiteSwap працюють децентралізовано. Користувачеві іноді навіть не потрібна реєстрація. Тобто можна почати трейдити одразу після того, як ви зайшли на сайт. В цьому випадку активи користувачів не знаходяться на серверах децентралізованих бірж, а пересуваються між користувачами у процесі проведення операцій. Зберігаються вони на гаманцях у кожного користувача. Пересування активів відбувається за допомогою створення смарт контрактів. Без підтвердження відправки монет покупець не отримує активи на свій гаманець.